1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

 • Yazar
 • #1733

  badmin
  Yönetici

  1. Uygulama esnasında kullanılan solüsyonlar, yapıştırıcılar ve diğer ürünler sertifikalı profesyonel üreticilerden temin edildikleri takdirde insan sağlığına zararlı bileşenler içermemektedir.
  2. Saç protezleri farklı kalitelerde ve farklı tasarımlarda olabilirler. Esnek ve şeffaf deriden yapılabildikleri gibi, başka transparan maddelerden de üretilebilir, hava ve su geçiren bir yapıda olabilirler. Türkiye’de saçsızlık mağdurlarına genellikle sunulan alışılagelmiş ürünlerde ne yazık ki %100 doğal görünüm sağlayan malzeme ve tasarımların kullanıldığı pek seyrek görülmektedir.
  3. Saç ünitelerine saçların işlenmesi farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Aşağıda saç işleme tekniklerinin standart olanları sırasıyla verilmiştir.
  a. BASİT DÜĞÜM
  b. TEKLİ DÜĞÜM
  c. ÇİFTLİ DÜĞÜM
  d. V-LOOPED
  e. YAPIŞTIRMA
  f. ENJEKSİYON

  Türkiye’de aralarında bizim de yer aldığımız kurumsallaşmış bazı firmalar, standart saç işleme teknikleri ile yetinmemiş, müşterilerine daha doğal tasarımlar sunabilmek için kendilerine özgü yöntemler geliştirmiştir. Tarafımızdan geliştirilen HairPlus tekniği, bunların en başarılı örneğidir. Mükemmelleştirilmiş saç işleme tekniklerinin proteze sadece “doğal görünüm” sağlamakla kalmadığı, aynı zamanda “protez ömrünü uzattığı ve kalite değerini” belirlediği unutulmamalıdır.
  4. Protezlere işlenen saçlar %100 doğal insan saçının özel işlemlerden geçirilmesiyle elde edilir. Kullanılan saçın kalite düzeyi ve uygulanan saç işleme tekniğinin mükemmelliği, saç protezinin doğallığına doğrudan etki eder. Saç seçimlerinde %100 doğal insan saçının tercih edilmesi ve seçilen saçın protez uygulanacak kişinin doğal saç özellikleriyle uyumlu olması, uygulama sürecindeki tüm aşamaların başarıyla sonuçlanması için çok önemlidir. Saç kalıbı ne kadar deneyimli bir uzman tarafından alınırsa alınsın, üretim aşamasında kullanılan tekniğin yetersizliği ya da saç kalitesinin düşüklüğü yerleştirme ve tasarım aşamalarında sorun yaratacaktır. Kalitesine önem verilmeksizin üretilen saç protezleri doğallıktan uzak olacak, her zaman doğallıktan yana olan müşteri beklentisini karşılayamayacak ve memnuniyetsizlik üretecektir.
  5. Türkiye’de pek çok saçlandırma firmasının çözemediği sorunların başında, üretimde bir kalite standartı oluşturamamak gelmektedir. Çok sayıda fabrika düşük kaliteli seri ürünlerle pazarı doldurmakta, küçük ölçekli birçok saçlandırma firması da bu ürünleri bilinçli olarak ya da bilinçsizce müşterilerine uygulamaktadır. Bunun sonucu, ne yazık ki %100 müşteri memnuniyetsizliği olmaktadır.
  6. Protez saçın rutin bakımları vardır. Yapıştırıcı solüsyon ne kadar kaliteli olursa olsun doğası gereği zamanla gücünü kaybeder ve belli aralıklarla yenilenmesi gerekir. Bu durum, kullanılan solüsyonun hava ve su bazlı olmasının doğal bir sonucudur. Bakım sıklık süresini başka faktörler de etkilemektedir. Kişinin cinsiyeti, yaşadığı yerin iklim özellikleri gibi durumlar bakım sürelerini 3 ila 5 hafta arasında değiştirebilir.
  7. Protez saç kullanıcıları bakımlarını ücret karşılığında saç merkezlerinde yaptırabilecekleri gibi, bu işlemi evlerinde kendileri de rahatlıkla yapabilirler. Yine de saç protezine profesyonel genel bakımların yaptırılması, saçın uzun süre kullanımı ve doğal görünümünün devamlılığı açısından tavsiye edilir.
  8. Protez saçın ömrü yapısal özelliklerine bağlıdır. Aynı saç yoğunluğunda ve altyapı özelliklerinde üretilmiş iki farklı protezin ömürleri arasındaki farkı sadece kaliteleri belirlemektedir. Bununla birlikte; kaba, kalın ve estetik görünmeyen, her halinden protez olduğu fark edilen ama sağlam bir düğüm yöntemi ile üretilmiş bir protezi 2-2,5 sene kullanabilmek olasıyken; bu süre hafif ve estetik yapıları sayesinde canlı saçtan ayırt edilemeyecek kadar doğal görünümlü kaliteli protezlerde 1-1,5 seneye kadar inebilmektedir.
  9. Protez saç fiyatları firmalar arasında farklılık göstermekle birlikte, genel bir fikir vermek bakımından, orta kalite protezlerin 400-750$ aralığında, yüksek kalite protezlerin ise 1500$ seviyelerinde uygulandıkları söylenebilir.
  10. Sektörde saç bakım fiyatları 30-70 TL aralığında değişmektedir. Fiyatların bu derece farklı olmasının nedeni, kimi firmaların kullandıkları bakım ürünlerinin ve görev verdikleri elemanların seçiminde müşteri sağlığını ve memnuniyetini esas alarak gider planlaması yapmaları, diğerlerinin ise maliyetleri düşürmek adına bu duyarlılıktan kaçınmalarıdır. Ürün ithalatını toptan yapan büyük firmalar sağladıkları fiyat avantajlarını, bakım ve malzeme ücretlerine yaptıklar cazip indirimler vasıtasıyla müşterilerine yansıtmaktadır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu başlığa cevap yazmak için giriş yapmış olmalısın.