1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

 • Yazar
 • #1734

  badmin
  Yönetici

  1. Gerçek dışı bilgilerle cazibesi arttırılan ürünler fahiş fiyatlarla pazarlanıyor. Protez uygulama metotları açık açık anlatılmıyor, bilgiler kasten saklanıyor.
  3. Bakım aralıkları gerçekte olduğundan uzun sürelerle ifade ediliyor veya konuya hiç girilmiyor.
  4. Seri üretim protezler kişiye özel üretilmiş gibi gösterilerek satılıyor.
  5. Protezlerin belli bir ömrü olduğu gizleniyor veya bu ömür süresi olduğundan uzun gösteriliyor.
  6. Yabancı ülkelerin saçlandırma merkezlerinde çekilmiş fotoğraf ya da video’lar gösterilerek bunların kendi merkezlerinde çekilmiş olduğu söyleniyor, müşterilerin kafasında kendi ürün ve uygulama kaliteleri hakkında gerçek dışı bir imaj oluşturuluyor.
  7. Satış aşamasında yabancı firmaların uygulamaları örnek gösteriliyor, aynı malzeme ve tasarım kalitesi uygulama aşamasında sunulamıyor.
  8. Hatalı saç kalıpları üretim aşamasında kalite sorunu yaratıyor ve bunun sonucunda oluşan müşteri memnuniyetsizliği ciddiye alınmıyor.
  9. Satış aşamasında kaliteli saç örnekleri gösterilerek müşteri ikna ediliyor ancak uygulamada kasten düşük kaliteli ve ucuz saç kullanılıyor.
  10. Bakımlarda protezler kasten aşırı zorlanıyor ya da kötü malzeme kullanımı sonucu yıpratılıyor. Bu sayede yeni protez satışlarına zemin hazırlanıyor.
  11. Reklamlarda tüketiciyi aldatıcı söylemler ve vaatler yer alıyor.

  NASIL ÖNLEM ALABİLİRSİNİZ?

  1.Saçlandırma firmasının size gösterdiği uygulama fotoğraf ve video’larının gerçekliğinden; firmanın kendi merkezlerinde, gerçek müşterilerle çekilmiş olduklarından emin olun.
  2. Firmanın daha önce saçlandırdığı insanlarla tanışmak isteyin, onların memnuniyetlerine tanık olmadan karar vermeyin.
  3. Saçlandırma firmasının yaptığı uygulamalara katılmak istediğinizi belirtin, ölçülendirme, yerleştirme ve özellikle tasarım aşamalarındaki titizliği ve özeni kendi gözlerinizle görün.
  4. Memnun kalmadığınız takdirde paranızın tamamını iade edip etmeyeceklerini ve bunu nasıl garanti edeceklerini sorun.
  5. Belgesiyle birlikte %100 insan saçı kullanımı güvencesi isteyin.
  6. Saçsızlık Sigortası talep edin. Bunu kaç yıl için uyguladıklarını sorarak firmanın sektörde kalıcı olup olmadığını test edin.
  7. Ücretsiz Saç Bakım Sözleşmesi yapıp yapmadıklarını öğrenin.
  8. Saçlandırma firmasının tüm taahhütlerinin yer aldığı yazılı bir sözleşme yapmaya hazır olup olmadıklarından emin olun.
  9. Size anlattıkları ile reklamlarında söylediklerinin birbirini tutup tutmadığına dikkat edin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu başlığa cevap yazmak için giriş yapmış olmalısın.