1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

 • Yazar
 • #1729

  badmin
  Yönetici

  GENEL BAKIŞ

  İnsanoğlu bütün tarihi boyunca saçsızlık sorununa karşı mücadele etti, bu uğurda sayısız yöntem geliştirdi. Peruk, Implant, Stures, Scalp Reduction vb. gibi uygulamalarla sorununa çareler aradı. Eskimiş yöntemlerin zararlı ve pek de estetik olmayan sonuçlarına on yıllarca katlanmak zorunda kaldı.

  Söz konusu mücadele günümüzde gelişen teknoloji ve tıp sayesinde tüm hızıyla devam ediyor. Herhangi bir yöntemle saçsızlıktan kurtulmaya karar veren herkesin bilmesi gereken şey ise, her saçlandırma yönteminin kendisine özgü artılarının olduğu gerçeği.

  Ancora’da size Saç Yerleştirme Sistemleri konusunda; Biomic, Micro Slim, Hair Injection ve Extreme Hair Therapy’nin yanı sıra, uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda geliştirdiğimiz HairPlus gibi dünyanın en gelişmiş yöntemlerini, en prestijli markalarını ve teknolojik yeniliklerini hizmetinize sunuyoruz.

  Ancora’nın şirket politikası, müşterilerine var olan bütün Saçlandırma Sistemlerini sunmak ve onları bu yöntemlerin bütün yönleri hakkında dürüstçe bilgilendirmek, kararı müşterimize bırakmaktır. Çünkü en doğru kararı iyi bilgilendirilmiş müşteri verir!

  PROTEZLE SAÇLANDIRMA NE DEMEKTİR?
  Kaliteli bir saç proteziyle saçlandırma; deneyimli uzmanlar tarafından ölçülendirilen ve
  %100 insan saçından gelişmiş tekniklerle üretilen saç protezinin özel bir yapıştırıcı solüsyonla saçsız veya seyrek saçlı bölgeye yerleştirilerek şekillendirildiği yönteme verilen isimdir. Tıbbi müdahale gerektirmeyen ve geri dönüşü mümkün olan; sağlıklı, kullanışlı, dayanıklı ve estetik bir uygulamadır.

  SAÇ PROTEZİ KİMLERE UYGULANABİLİR?
  Saç protezi, kaybın sebebi ne olursa olsun saçı tamamen dökülmüş veya seyrekleşmiş
  kadın-erkek, genç-yaşlı herkese uygulanabilir. Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sonucunda geçici saç kaybı yaşayanlar bile, protez saç uygulamalarıyla saçsızlık dönemlerini daha yüksek bir motivasyon ve moralle geçirebilirler.

  SAÇ PROTEZİ KİMLERE ÖNERİLMEZ?
  Küçük yaştaki çocuklara ve egzama gibi ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olanlara protez saç uygulaması önerilmemelidir. Saç protezi kullanımı, tıpkı göz lensi ya da diş protezi kullanımı gibidir ve tıpkı onlar gibi hijyen kurallarına uyularak kullanılmalıdır. Küçük ya da ileri yaşları ya da zihinsel durumları nedeniyle kişisel temizliklerine ve genel hijyen kurallarına önem verme sorumluluğunu taşıyamayacak durumda olanların bu uygulamadan uzak durmaları daha doğru olacaktır.

  SAÇ PROTEZİ UYGULAMA AŞAMALARI
  Uygulatana memnuniyet, uygulayana gurur veren sonuçlara ulaşmak için aşağıdaki aşamaların her birinin uzman ve deneyimli eller tarafından büyük bir özen ve ciddiyetle gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

  A. ÖLÇÜLENDİRME                                                                                                                           Saç Yerleştirme işleminin ilk basamağını oluşturan “ölçülendirme”nin hatasız yapılması, sonraki adımların başarısında önemli rol oynar.

  Ölçülendirmede; saç kaybı yaşanan bölgenin simetrik bir saç tasarım kalıbı oluşturulur. Bölgesel saç yoğunlukları belirlenir. Saçın; renk, kalınlık-incelik, dalga boyu gibi yapısal özellikleri ayrıntılı bir şekilde saptanır. Ön tasarımın nihai tasarıma dönüştürülmesi yurtdışında gerçekleştirilen 6-8 haftalık bir süreçtir.

  B. YERLEŞTİRME
  İşlemin başarısı, ölçülendirme ve üretim aşamalarıyla yakından alakalıdır. Saç protezi bu aşamada özel bir solüsyon yardımıyla önceden kalıbı alınmış alanı kapsayacak şekilde başa sabitlenir.

  C. TASARIM
  Son aşamada, yüz yapısına uygun saç kesimin yapılması ile saçsızlık giderilir. Bu çok önemli aşamanın bilinçsiz ve donanımsız kişiler tarafından gerçekleştirilmesi, estetikten yoksun ve doğallıktan uzak görüntülere yol açabilir. Son aşamanın, profesyonel bir saç kesimiyle tamamlanması, rahat ve özgür bir kullanım için gereklidir. İster kısa, ister uzun her yöne kolayca taranabilen ve her şekle sokulabilen saçlara kim sahip olmak istemez?

  10 MADDEDE PROTEZ SAÇ REHBERİ

  1. Uygulama esnasında kullanılan solüsyonlar, yapıştırıcılar ve diğer ürünler sertifikalı profesyonel üreticilerden temin edildikleri takdirde insan sağlığına zararlı bileşenler içermemektedir.
  2. Saç protezleri farklı kalitelerde ve farklı tasarımlarda olabilirler. Esnek ve şeffaf deriden yapılabildikleri gibi, başka transparan maddelerden de üretilebilir, hava ve su geçiren bir yapıda olabilirler. Türkiye’de saçsızlık mağdurlarına genellikle sunulan alışılagelmiş ürünlerde ne yazık ki %100 doğal görünüm sağlayan malzeme ve tasarımların kullanıldığı pek seyrek görülmektedir.
  3. Saç ünitelerine saçların işlenmesi farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Aşağıda saç işleme tekniklerinin standart olanları sırasıyla verilmiştir.
  a. BASİT DÜĞÜM
  b. TEKLİ DÜĞÜM
  c. ÇİFTLİ DÜĞÜM
  d. V-LOOPED
  e. YAPIŞTIRMA
  f. ENJEKSİYON

  Türkiye’de aralarında bizim de yer aldığımız kurumsallaşmış bazı firmalar, standart saç işleme teknikleri ile yetinmemiş, müşterilerine daha doğal tasarımlar sunabilmek için kendilerine özgü yöntemler geliştirmiştir. Tarafımızdan geliştirilen HairPlus tekniği, bunların en başarılı örneğidir. Mükemmelleştirilmiş saç işleme tekniklerinin proteze sadece “doğal görünüm” sağlamakla kalmadığı, aynı zamanda “protez ömrünü uzattığı ve kalite değerini” belirlediği unutulmamalıdır.
  4. Protezlere işlenen saçlar %100 doğal insan saçının özel işlemlerden geçirilmesiyle elde edilir. Kullanılan saçın kalite düzeyi ve uygulanan saç işleme tekniğinin mükemmelliği, saç protezinin doğallığına doğrudan etki eder. Saç seçimlerinde %100 doğal insan saçının tercih edilmesi ve seçilen saçın protez uygulanacak kişinin doğal saç özellikleriyle uyumlu olması, uygulama sürecindeki tüm aşamaların başarıyla sonuçlanması için çok önemlidir. Saç kalıbı ne kadar deneyimli bir uzman tarafından alınırsa alınsın, üretim aşamasında kullanılan tekniğin yetersizliği ya da saç kalitesinin düşüklüğü yerleştirme ve tasarım aşamalarında sorun yaratacaktır. Kalitesine önem verilmeksizin üretilen saç protezleri doğallıktan uzak olacak, her zaman doğallıktan yana olan müşteri beklentisini karşılayamayacak ve memnuniyetsizlik üretecektir.
  5. Türkiye’de pek çok saçlandırma firmasının çözemediği sorunların başında, üretimde bir kalite standartı oluşturamamak gelmektedir. Çok sayıda fabrika düşük kaliteli seri ürünlerle pazarı doldurmakta, küçük ölçekli birçok saçlandırma firması da bu ürünleri bilinçli olarak ya da bilinçsizce müşterilerine uygulamaktadır. Bunun sonucu, ne yazık ki %100 müşteri memnuniyetsizliği olmaktadır.
  6. Protez saçın rutin bakımları vardır. Yapıştırıcı solüsyon ne kadar kaliteli olursa olsun doğası gereği zamanla gücünü kaybeder ve belli aralıklarla yenilenmesi gerekir. Bu durum, kullanılan solüsyonun hava ve su bazlı olmasının doğal bir sonucudur. Bakım sıklık süresini başka faktörler de etkilemektedir. Kişinin cinsiyeti, yaşadığı yerin iklim özellikleri gibi durumlar bakım sürelerini 3 ila 5 hafta arasında değiştirebilir.
  7. Protez saç kullanıcıları bakımlarını ücret karşılığında saç merkezlerinde yaptırabilecekleri gibi, bu işlemi evlerinde kendileri de rahatlıkla yapabilirler. Yine de saç protezine profesyonel genel bakımların yaptırılması, saçın uzun süre kullanımı ve doğal görünümünün devamlılığı açısından tavsiye edilir.
  8. Protez saçın ömrü yapısal özelliklerine bağlıdır. Aynı saç yoğunluğunda ve altyapı özelliklerinde üretilmiş iki farklı protezin ömürleri arasındaki farkı sadece kaliteleri belirlemektedir. Bununla birlikte; kaba, kalın ve estetik görünmeyen, her halinden protez olduğu fark edilen ama sağlam bir düğüm yöntemi ile üretilmiş bir protezi 2-2,5 sene kullanabilmek olasıyken; bu süre hafif ve estetik yapıları sayesinde canlı saçtan ayırt edilemeyecek kadar doğal görünümlü kaliteli protezlerde 1-1,5 seneye kadar inebilmektedir.
  9. Protez saç fiyatları firmalar arasında farklılık göstermekle birlikte, genel bir fikir vermek bakımından, orta kalite protezlerin 400-750$ aralığında, yüksek kalite protezlerin ise 1500$ seviyelerinde uygulandıkları söylenebilir.
  10. Sektörde saç bakım fiyatları 30-70 TL aralığında değişmektedir. Fiyatların bu derece farklı olmasının nedeni, kimi firmaların kullandıkları bakım ürünlerinin ve görev verdikleri elemanların seçiminde müşteri sağlığını ve memnuniyetini esas alarak
  gider planlaması yapmaları, diğerlerinin ise maliyetleri düşürmek adına bu duyarlılıktan kaçınmalarıdır. Ürün ithalatını toptan yapan büyük firmalar sağladıkları fiyat avantajlarını, bakım ve malzeme ücretlerine yaptıkları cazip indirimler vasıtasıyla müşterilerine yansıtmaktadır.

  KALİTELİ PROTEZİN ÖZELLİKLERİ

  Aşağıdaki bilgiler, sadece mükemmel teknik ve malzemelerle üretilmiş, uzmanlıkla uygulanmış kaliteli saç protezleri için geçerlidir:

  1. Kaliteli saç protezi, kişinin sosyal faaliyetlerinde hiçbir kısıtlamaya gitmesini gerektirmez. Böyle bir protezle su sporları da dahil olmak üzere her türlü spor yapılabilir, duş alınabilir, saçlar fönlenebilir ve istenildiği şekilde taranarak şekillendirilebilir, saunaya girilebilir, solaryumda bronzlaşılabilir. Kaliteli saç protezi, hava ve su geçirgenliğini sağlayacak şekilde tasarlanır ve üretilir. Bu özellik cildin rahat nefes alması ve temizlenmesi açısından son derece önemlidir.
  2. Kaliteli saç ünitesi başa su bazlı bir solüsyonla sabitlenir. Kullanılan solüsyonun FDA (Amerikan Sağlık ve Gıda Otoritesi) onaylı olması cilt sağlığı için hayati bir önem taşır.
  3. Canlı saça uygulanan her tür kozmetik ürün protez saça da uygulanabilir. Ancak bu ürünlerin kalite standartlarına uygun üretilmiş olmaları önemlidir. Düşük kaliteli saç kozmetikleri canlı saça olduğu gibi protez saça da zarar verebilir. Kullanılacak şampuan, saç kremi, saç spreyi gibi ürünlerin uygun standartlarda ve Ph değerlerinde olması, hijyenik ve rahat bir kullanıma yardımcı olur. Kaliteli uygulamalar yapan uzman saçlandırma firmaları size protez saçınız için en sağlıklı ürünler konusunda bilgi ve destek verecek deneyime sahiptir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu başlığa cevap yazmak için giriş yapmış olmalısın.