1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

 • Yazar
 • #1728

  badmin
  Yönetici

  TÜRKİYE’DE SAÇLANDIRMA SEKTÖRÜ
  Tarih boyunca bütün kültürlerde saçlar sahiplerinin sosyal statü ve güçlerinin gizli ya da açık simgesi olmuş; fiziksel güzelliğin en önemli simgelerinden biri olarak kabul görmüştür. Bu nedenle saçsızlık, her zaman dünyanın her yerinde önemli bir sorun olarak algılanmıştır. Saçsızlık sorununa verilen önem günümüzün ‘görsel toplum’larında daha da artmış, her iki cinsiyet için gür ve bakımlı saçlar, güzellik ve çekiciliğin vazgeçilmez öğeleri haline gelmiştir.

  Zaman içerisinde bilimsel çözümlerle saçsızlık sorununun üstesinden gelmek üzere yola çıkan saçlandırma sektörü, geçmişten günümüze sürekli olarak  ilerleme kaydetmiş ve teknolojik gelişmeler sayesinde 20. yüzyılın sonlarında olağanüstü bir ilgi görmeye başlamıştır. Sanatçıların görsel cazibelerine katkı sağlamak için geliştirilen protez saç uygulamaları,
  kısa sürede sokaktaki insan tarafından da fark edilerek  benimsenmiş ve tüm dünyada on milyonlarca kişilik bir talep oluşmuştur.  Sektör, bu devasa dünya pazarının her köşesine ulaşmak için çözümler üreterek gelişimini hızlandırmıştır.

  Bu süreçte ülkemizde de yapılanmaya başlayan saçlandırma sektörü, yıllar içerisinde on binlerce saçsızlık mağduruna hizmet vermiştir. Kimi saygın firmalar giderek artan bir başarıyla uygulamalar yaparken, sayıları hiç de az olmayan bazı sektör üyeleri kalitesiz ürünler ve bilinçsiz uygulamalar ile maalesef müşterilerinin güvenini sarsmış ve saçlandırma sektörüne zarar vermiştir.
  “Ülkemizde şirketler arası rekabet nedeniyle oluşturulan bilgi kirliliği öyle bir noktaya ulaşmıştır ki; insanların doğru değerlendirme yaparak karar verebilmesi olanaksız hale gelmiştir.”
  Ancora olarak Türkiye’de saçlandırma sektöründe canla başla çalışan ve her türlü övgüye layık olan firmaların da bulunduğunun tabii ki bilincindeyiz. Fakat, ne yazık ki sektörümüzde en ağır eleştirileri hak eden şirketlerin olduğunu da biliyoruz. Bizim amacımız, sitemizde
  bütün saçlandırma yöntemleri hakkında en kapsamlı ve özlü bilgileri sunarak sizi bu tür yanlış uygulama ve uygulayıcılardan korumak; etki altında kalmaksızın kendi lehinize karar vermenizi kolaylaştırmaktır.

  BUNLAR YAPILIYOR, ALDANMAYIN!
  1. Gerçek dışı bilgilerle cazibesi arttırılan ürünler fahiş fiyatlarla pazarlanıyor.
  2. Protez uygulama metotları açık açık anlatılmıyor, bilgiler kasten saklanıyor.
  3. Bakım aralıkları gerçekte olduğundan uzun sürelerle ifade ediliyor veya konuya hiç girilmiyor.
  4. Seri üretim protezler kişiye özel üretilmiş gibi gösterilerek satılıyor.
  5. Protezlerin belli bir ömrü olduğu gizleniyor veya bu ömür süresi olduğundan uzun gösteriliyor.
  6. Yabancı ülkelerin saçlandırma merkezlerinde çekilmiş fotoğraf ya da video’lar gösterilerek bunların kendi merkezlerinde çekilmiş olduğu söyleniyor, müşterilerin kafasında kendi ürün ve uygulama kaliteleri hakkında gerçek dışı bir imaj oluşturuluyor.
  7. Satış aşamasında yabancı firmaların uygulamaları örnek gösteriliyor, aynı malzeme ve tasarım kalitesi uygulama aşamasında sunulamıyor.
  8. Hatalı saç kalıpları üretim aşamasında kalite sorunu yaratıyor ve bunun sonucunda oluşan müşteri memnuniyetsizliği ciddiye alınmıyor.
  9. Satış aşamasında kaliteli saç örnekleri gösterilerek müşteri ikna ediliyor ancak uygulamada kasten düşük kaliteli ve ucuz saç kullanılıyor.
  10. Bakımlarda protezler kasten aşırı zorlanıyor ya da kötü malzeme kullanımı sonucu yıpratılıyor. Bu sayede yeni protez satışlarına zemin hazırlanıyor.
  11. Reklamlarda tüketiciyi aldatıcı söylemler ve vaatler yer alıyor.

  NASIL ÖNLEM ALABİLİRSİNİZ?
  1. Saçlandırma firmasının size gösterdiği uygulama fotoğraf ve video’larının gerçekliğinden; firmanın kendi merkezlerinde, gerçek müşterilerle çekilmiş olduklarından emin olun.
  2. Firmanın daha önce saçlandırdığı insanlarla tanışmak isteyin, onların memnuniyetlerine tanık olmadan karar vermeyin.
  3. Saçlandırma firmasının yaptığı uygulamalara katılmak istediğinizi belirtin, ölçülendirme, yerleştirme ve özellikle tasarım aşamalarındaki titizliği ve özeni
  kendi gözlerinizle görün.
  4. Memnun kalmadığınız takdirde paranızın tamamını iade edip etmeyeceklerini ve bunu nasıl garanti edeceklerini sorun.
  5. Belgesiyle birlikte %100 insan saçı kullanımı güvencesi isteyin.
  6. Saçsızlık Sigortası talep edin. Bunu kaç yıl için uyguladıklarını sorarak firmanın sektörde kalıcı olup olmadığını test edin.
  7. Ücretsiz Saç Bakım Sözleşmesi yapıp yapmadıklarını öğrenin.
  8. Saçlandırma firmasının tüm taahhütlerinin yer aldığı yazılı bir sözleşme yapmaya hazır olup olmadıklarından emin olun.
  9. Size anlattıkları ile reklamlarında söylediklerinin birbirini tutup tutmadığına dikkat edin.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu başlığa cevap yazmak için giriş yapmış olmalısın.