Diğer saçlandırma yöntemleriyle karşılaştırıldığında protez saçın birçok bakımdan avantajlı olduğu görülmektedir. Bunlar kısaca şöyle özetlenebilir:

1. Anında Sonuç: Saçsızlıktan saç proteziyle kurtulmaya karar veren biri, kısa bir işlemden sonra yeni saçlarıyla yepyeni bir görünüme kavuşur. Karar verme ile hayal edilen saçlara sahip olma arasında sadece birkaç saat vardır.

2. Yan Etkisiz Uygulama: Protez saç kozmetik bir uygulamadır. Cerrahi bir operasyon olan saç ekiminde kimi zaman ortaya çıkabilen ağrı, sızı, iltihaplanma gibi şikayetlerin hiçbirine saç protezi uygulamasında rastlanılmaz. Yara izi oluşmaz, yan etkisi yoktur.

3. Arzu Edilen Sıklık: Gerçek saçtan üretilmiş kaliteli bir saç proteziyle yapılan saçlandırmada her zaman arzu edilen saç sıklığı seviyesine ulaşılır. Saç ekiminde ise, belirli bir alana ekilebilecek saç kökü sayısı sınırlı olduğundan, protez saçın sunduğu saç sıklığına ulaşmak imkansızdır.

4. Estetik Üstünlük: Kaliteli protez saçlarda, saç telleri sağlıklı ve imrenilecek güzellikteki gerçek bir saçın bütün estetik özelliklerini taşır. Her yöne taranabilen ve doğal salınım yapan saç telleri kaybolmayan doğal bir ışıltıya sahiptir. Ayrıca protez saçın telleri ıslandıklarında da gerçek saçlarla aynı tepkileri verir.

5. Sınırsız Model: Saç protezi yaptırırken, yüzünüze yakışacağını düşündüğünüz saç modelini, hep sahip olmayı arzu ettiğiniz saç stilini ve rengini seçebilirsiniz. Tüm dünyada birçok ünlü sahne, sinema ve ses sanatçısı, sadece saç kayıplarını telafi etmek için değil, imaj değiştirmek için de saç protezini tercih etmektedir.

6. Geri Dönüş İmkanı: Saç protezi kullanıcısı istediği zaman eski görünümüne dönebilir ya da protez saç yenileme zamanında, bambaşka bir görünümü, yepyeni bir imajı tercih edebilir. Saç ekimi yaptıranlar için böyle bir olasılık yoktur, saç ekimi geri dönüşü olmayan bir uygulamadır.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Yorumlar kapalı.